Blue PR

Jesteś tutaj: Home \ Kontakt \ Blog \ Skuteczny Landing Page
25
Lut2014

Skuteczny Landing Page

Landing Page ( z ang. strona docelowa lub strona lądowania) to strona w serwisie, na którą zostanie odesłany użytkownik klikający w reklamę. np. w linki sponsorowane Google AdWords, mailing lub baner reklamowy zamieszczony w innym serwisie. Landing Page jest zwykle przygotowywany dla konkretnych reklam produktowych. Jest lepszy niż zwykła strona internetowa, gdyż skupia uwagę użytkowników na reklamowanym produkcie i  „zmusza” do wykonania konkretnych akcji: wypełnij formularz, pobierz pakiet informacji, zapisz się na szkolenie, złóż zamówienie… To narzędzie które ma duży wpływ na skuteczność kampanii reklamowych.

Jaki Landing Page?

Zasada jest bardzo prosta. Jeśli reklama dotyczy promocji np. tabletów, reklama powinna odsyłać użytkownika do szczegółów tej promocji a nie na stronę główną producenta. Klient szuka konkretnych informacji.  Przed przystąpieniem do przygotowania Landing Page ,należy zadać sobie pytanie jaki jest cel tej strony. Czy chcemy aby użytkownik dokonał rejestracji, wypełnił formularz czy dokonał zakupu. Przyciski i formularze powinny być wyeksponowane. Inne elementy nie mogą rozpraszać i odwracać uwagi od głównego przekazu – reklamowany produkt + wezwanie do akcji. Jedna strona powinna zawierać jedno wezwanie. Jeśli jest ich więcej możemy osiągnąć odwrotny skutek do zamierzonego- w natłoku informacji ginie najważniejszy komunikat, a użytkownik nie wykona żadnej akcji.

Czy łatwo dojść do celu?

Zdarza się że proces realizacji celu jest wieloetapowy. Np. złożenie zamówienia w sklepie wymaga zwykle przejścia przez kilka kroków. Czy jest to na pewno łatwe i nie frustruje użytkownika? Sami nie potrafimy obiektywnie tego ocenić, gdyż po prostu dobrze znamy własną stronę i zawarte w niej mechanizmy. Dlatego warto przetestować stronę i przeprowadzić test użyteczności -  zapytać o zdanie ludzi, którzy jeszcze nie mieli z nią do czynienia. Może okazać się, że pewne elementy są niejasne lub wymagamy od użytkownika podania zbyt dużej ilości danych. Badania pokazują, że aż 96% osób odwiedzających witrynę opuszcza ją, nie robiąc tego, czego oczekuje reklamodawca, a 70% osób porzuca koszyk z zakupami przed sfinalizowaniem transakcji.

Zasady przygotowania skutecznej strony Landing Page

- tylko 1 dobrze zaplanowany cel, np. zakup produktu, wypełnienie formularza, pobranie pliku
- zwrot skłaniający do wykonania akcji, np. Wypełnij formularz, Kup teraz
- prostą grafikę,
- krótkie i zwięzłe teksty pisane językiem korzyści,
- brak jakichkolwiek elementów, które mogłyby odwrócić uwagę użytkownika,
- brak klasycznego menu
- dostosowany do urządzeń mobilnych

zobacz nasze realizacje